Невус (родимка) — це пігментоване утворення на шкірі, яке розташовується на шкірних покривах або виступає над ними. Зазвичай такі шкірні утворення є нешкідливими для людини, проте можуть завдавати незручностей людині, а іноді навіть ставати небезпечними для її здоров'я та життя, перероджуючись в злоякісну пухлину — меланому.
Видалення невусів, якщо немає підозри на онкологічне захворювання, виправдано в тих випадках, коли вона створює естетичний дискомфорт або невус постійно травмується предметами одягу чи різними аксесуарами. Показаннями для видалення невусів є: значне збільшення родимки в розмірах за відносно короткий проміжок часу; запалення невусу з утворенням набряку або почервонінням; зміна кольору пігментованого невусу, його потемніння або освітлення; асиметричну форму родимої плями, її нерівні, зубчасті краї; поява на родимці ушкоджень у вигляді виразок, крові або просто лущення та кірочок; зміна щільності новоутворення, його розм'якшення або затвердіння; розмір більше ніж 6 мм в діаметрі; розташування на тілі в незручних і травмонебезпечних місцях. Видаляти невуси самостійно категорично не рекомендується. Ліпше звернутися до пластичного хірурга.
Видалення невусів передбачає, перш за все, консультацію у лікаря, проведення діагностики та вибір найефективнішого методу видалення. Сьогодні для видалення невусів використовуються:
- кріодеструкція, або видалення за допомогою низькотемпературного контрольованого впливу рідким азотом, під час якого відбувається відмороження родимки; - електрокоагуляція, що передбачає вплив високочастотним розрядом електричного струму, що грає роль скальпеля; - радіохвильове видалення за допомогою високочастотних хвиль; - лазерне видалення новоутворень, під час якого використовується лазерний промінь; - хірургічне видалення, яке є найуніверсальнішим видом видалення невусів. Його застосовують при видаленні родимок будь-якого розміру, місця розміщення та глибини залягання. Після операції, пластичний хірург зашиває місце видалення невуса косметичними швами, завдяки чому рубець залишиться непомітним.
Протипоказання:
Схильності до утворення келоїдних рубців;
Вагітність і грудне вигодування;
Період менструації;
Дерматологічні захворювання;
Вік до 18 років
Захворювання крові;
Рекомедації:
За 3 доби перед операцією заборонено вживати алкогольні напої та курити.
Протягом 2-3 тижнів забороняється відвідувати солярій, сауну, лазню, а також займатися надважкими фізичними навантаженнями та вживати спиртні напої. Після того, як зняли пов'язки, певний час не можна проводити косметичні процедури та користуватися косметикою.
Отримати консультацію
Натиснувши на дану кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь із політикою конфіденційності